טיפולי שיניים נפוצים למבוגרים

ניקוי אבנית

ביקורים קבועים אצל רופא השיניים הם חיוניים כדי למנוע ולטפל בבעיות שיניים שונות.
להלן עשרה טיפולי שיניים נפוצים.

הכתבה בשיתוף עם רופא שיניים בפתח תקווה.

השתלת שיניים

השתלת שיניים היא פתרון לטווח ארוך לשיניים חסרות. הטיפול כרוך בהשתלת שתלים עשויים סגסוגת טיטניום לתוך עצם הלסת. ברגע שהם משתלבים עם העצם (בדרך כלל אחרי 3-6 חודשים), מולבשים עליהם כתרים.

ניקוי אבנית

ניקוי אבנית נעשה על ידי שיננית או רופא שיניים ומטרתו לשמור על היגיינת הפה ולמנוע בעיות שיניים ומחלות חניכיים.

במהלך הניקוי, נעשה שימוש בכלים מיוחדים כדי להסיר רובד ואבנית ממשטחי השיניים ומקו החניכיים. בסיום הטיפול, מורחים משחת פלואוריד לחיזוק השיניים ומניעת עששת.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא טיפול קוסמטי המבהיר את צבע השיניים ומסיר כתמים. לפני הטיפול, רופא השיניים מעריך את שיניו של המטופל ודן בגוון הרצוי. לאחר מכן, הוא מורח חומר הלבנה ומשתמש באור מיוחד או לייזר. בהמשך, לאחר השגת הגוון הרצוי, שוטפים את חומר ההלבנה.

עקירת שיניים

עקירת שיניים כוללת הוצאת שן מהשקע שלה. עקירות מבוצעות מסיבות שונות, כולל ריקבון, זיהום או בעיות אורתודונטיות. לפני הטיפול, רופא השיניים מעריך את מצב השן והעצם שמסביב.
בהמשך, הוא מזריק חומר הרדמה על מנת להקהות את האזור. לאחר מכן, הוא משתמש בכלים מיוחדים על מנת להסיר את השן.

סתימה בשן (שחזור שן)

סתימות משמשות לשיקום שיניים שנפגעו מחורים או עששת. במסגרת הטיפול, רופא השיניים מסיר את רקמת השן הפגועה. חלל השן מנוקה כדי להסיר חיידקים ופסולת ולאחר מכן ממולא בחומר מיוחד לסתימה. המילוי מעוצב כך שיתאים לשן והוא עובר ליטוש לגימור חלק.

כתרים

כתרים משמשים לשחזור הצורה, הגודל, החוזק והמראה של שן פגומה. הם מכסים את כל החלק הגלוי של השן מעל קו החניכיים. במסגרת הטיפול, רופא השיניים מעריך את מצב השן ומסיר חלק מהמבנה החיצוני שלה. בהמשך, יילקחו מידות ליצירת כתר מותאם אישית. עד שזה יהיה מוכן, רופא השיניים ישים כתר זמני. כאשר הכתר שהוזמן מוכן, רופא השיניים ידביק אותו על השן.

טיפול שורש

טיפול שורש הוא טיפול שבמסגרתו מסולקת רקמה עם דלקת או נמק. טיפול כזה יכול להציל את השן מעקירה. לפני הטיפול, רופא השיניים ישלח את המטופל לצילומי שיניים מתאימים. בהמשך, תינתן הרדמה מקומית כדי להקהות את האזור. לאחר מכן, תוסר הרקמה הנגועה ויבוצע ניקוי וחיטוי של החלק הפנימי של השן. לאחר מכן, רופא השיניים יאטום את תעלות השורש באמצעות חומר מיוחד ויניח שחזור זמני על השן שיהפוך בהמשך לשחזור קבוע.

שיניים תותבות

שיניים תותבות הן שיניים נשלפות המשמשות להחלפת שיניים חסרות. הן יכולות להחליף את כל השיניים בפה או להחליף חלק מהשיניים. לפני הטיפול, רופא השיניים מבצע הערכה בנוגע למצב הפה של המטופל. בהמשך, מבוצעת התאמה של השיניים התותבות.